Kredytówka – jak mądrze z niej korzystać

18 kwietnia 2012 - admin

Karta kredytowa przestała być ofertą skierowaną tylko najbogatszym klientom banku. W aktualnych czasach kredytówkę może otrzymać praktycznie każdy, jedyne co należy zrobić to otworzyć konto osobiste w danym banku. Zwykle karty takie posiadają od kilku do kilkunastu tysięcy euro limitu.

To powoduje, że w dowolnej chwili możemy skorzystać z awaryjnej gotówki bez potrzeby składania wniosku o kredyt. Ponadto płacenie kredytówką jest niezwykle wygodne, dlatego powinno się to robić, tym bardziej, że w aktualnych czasach bardzo dużo sklepów akceptuje karty.

Karta Kredytowa

Niestety możliwość zrobienia zakupów, na które nas nie stać sprawia, że coraz częściej nadużywamy kredytówki. Niestety ze względu na ogromne oprocentowanie tego typu kart kredytowych przedstawione zachowanie może doprowadzić nas do ogromnych długów. Jeśli korzystamy z kredytówek to powinniśmy pamiętać, że nie wolno ich traktować jak pożyczkę gotówkową. Dług na omawianej karcie kredytowej musimy spłacić w czasie bezodsetkowym, ponieważ w innym przypadku narazimy się na kolosalne koszta. Jeśli wiemy, że spłata w takim czasie będzie niemożliwa to o wiele lepiej starać się o pożyczkę gotówkową na spłatę kredytówki niż płacić bardzo duże odsetki za dług na karcie.

Kategoria Pożyczki |

Komentarze zostały zamknięte.