Kredyt gotówkowy na nabycie używanego auta

17 kwietnia 2012 - admin

Gdy interesuje nas kredyt na nabycie samochodu prosto z fabryki to możemy liczyć na oferty każdego banku bez wyjątku. Niestety schodki zaczynają się jeśli chcemy wziąć kredyt na nabycie samochodu używanego. W takich sytuacjach instytucje finansowe niechętnie udzielają kredytów, a gdy to robią to na niezbyt atrakcyjnych warunkach.

Tego typu sytuacja ma miejsce, ponieważ kredyt na nabycie nowego samochodu ma wyjątkowo dobre zabezpieczenie w postaci samochodu. Jednak przy pożyczce na zakup samochodu używanego pojawiają się kłopoty z wyceną ceny samochodu oraz jego dużo niższej wartości niż samochodu z salonu.

auto

To powoduje, że banki niezwykle niechętnie udzielają kredytów na nabycie auta używanego. Mnóstwo klientów nie dostanie tego typu pożyczki i musi zdecydować się na ofertę kredytu gotówkowego, który jest udzielany na o wiele gorszych zasadach. Dotyczy to przede wszystkim ludzi, którzy chcą nabyć pojazdy, które mają więcej niż siedem lat, ponieważ w takim przypadku wartość auta drastycznie spada z miesiąca na miesiąc.

Oczywiście pojedyncze instytucje finansowe wyszły już z odpowiednią inicjatywą oraz oferują pożyczkę na kupno auta używanego, ale mimo wszystko tego typu ofertom dużo brakuje do doskonałości.

Kategoria Pożyczki |

Komentarze zostały zamknięte.