Jakim sposobem zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego

27 kwietnia 2012 - admin

Banki z dużą chęcią dają kredyty swoim klientom, ponieważ jest to ich bardzo ważne źródło zysków. Jednak ta chęć dotyczy wyłącznie niewielkich sum, które zdecydowana większość Kowalskich zdoła bez większych trudności spłacić. Niestety kłopoty mają miejsce gdy myślimy o zaciągnięciu większej pożyczki, przykładowo na zakup nowego samochodu.

W przedstawionych sytuacjach bank analizuje naszą zdolność kredytową oceniając nasze stałe wpływy gotówki oraz historię wcześniejszych pożyczek. Choć planując wzięcie pożyczki gotówkowej często nie pamiętamy o tym drugim kryterium. Nawet gdy dużo zarabiamy to nie musi to oznaczać, że bank udzieli naszej osobie pożyczki. Równie ważna jest nasza historia spłacania poprzednich pożyczek. Jeśli wcześniej nigdy nie zaciągaliśmy kredytów to będzie nam niezwykle ciężko dostać większą kwotę od banku.

Banki

Z przedstawionego powodu należy dużo wcześniej zadbać o swoją historię kredytobiorcy. Zaciągnięcie nawet małej pożyczki gotówkowej może nam pomóc w przyszłości w staraniu się o większą pożyczkę. Jednak pod warunkiem, że terminowo będziemy tą pożyczkę gotówkową spłacać.

Kategoria Pożyczki |

Komentarze zostały zamknięte.